Zanurkuj w historii Wiednia! Przedstawiamy plan trzydniowego wyjazdu, w trakcie którego poznasz najważniejsze miejsca i najpiękniejsze zabytki miasta. Znajdziesz także czas na beztroski wypoczynek. Wybierz się na spacer ulicami, którymi niegdyś kroczyli Beethoven i Mozart!
[/slider]
[testimonials1 by=”Polecana trasa„]
DZIEŃ 1: Pałac Schönbrunn – Wzgórze Kahlenberg – Muzeum Historii Sztuki ;
DZIEŃ 2: Albertina – Ringstrasse – Hofburg – Muzeum Sisi – katedra św. Szczepana;
DZIEŃ 3: Belweder – park Prater – Dom Mozarta – powrót.
[/testimonials1]
Zwiedzanie wspaniałego Wiednia rozpoczynamy od jednego z najbardziej charakterystycznych miejsc w całym mieście, czyli Pałacu Schönbrunn. Ta majestatyczna, pochodząca z XVIII wieku budowla, zbudowana na życzenie cesarza Leopolda I Habsburga, jest dziś jedną z najważniejszych pozycji na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzeniu jej okazałych komnat wybierzemy się na przejażdżkę na Wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził obroną miasta w 1683 roku. Dziś w tym miejscu znajduje się kościół św. Józefa, w którym można znaleźć poświęconą Sobieskiemu tablicę pamiątkową. Po południu skierujemy się natomiast do Muzeum Historii Sztuki, szczycącego się niezwykle bogatymi zbiorami, wśród których znajdują się arcydzieła Vermeera, Rembrandta czy Rubensa.
W drugim dniu wycieczki wybierzemy się do Albertiny – przebogatej galerii, w której podziwiać można dzieła Picassa, Boscha, Klimta, a nawet Leonarda da Vinci. Stamtąd przejdziemy na Ringstrasse, czyli reprezentacyjną ulicę Wiednia, przy której położona jest m.in. Wiedeńska Opera Państwowa. Niedaleko stąd do Hofburga, pałacu królewskiego leżącego przy Placu św. Michała. Następnym punktem wędrówki będzie Muzeum Sisi – być może najciekawsze miejsce w całym Wiedniu. Jest to jedyne w swoim rodzaju muzeum, poświęcone fascynującej postaci: pięknej, niezależnej kobiecie, którą naród wielbił w równym stopniu za urodę, jak i za inteligencję, a która zginęła tragiczną śmiercią. Po wizycie w nim udamy się do gotyckiej Katedry św. Szczepana Męczennika – jednej z największych atrakcji Wiednia; budowli zachwycającej ogromem i bogactwem detali.
Muzeum Sisi to być może najciekawsze miejsce w całym Wiedniu, poświęcone fascynującej postaci: pięknej, inteligentnej, niezależnej kobiecie, która zginęła tragiczną śmiercią.
Trzeci dzień poświęcimy na zwiedzenie Belwederu, czyli wielkiego, podzielonego na dwie części pałacu wzniesionego w stylu barokowym. Następnie pójdziemy do parku Prater – jest to spokojne miejsce, idealne na odpoczynek lub spacer. Będąc tu możemy skorzystać z okazji i odwiedzić pobliski lunapark. Zdążymy jeszcze zwiedzić Dom Mozarta, czyli muzeum poświęcone słynnemu kompozytorowi; wówczas nadejdzie czas, aby przygotować się do powrotu do Polski.
Kliknij i wybierz najtańszą ofertę
[one_third]
[icon_column
icon_url48x48 = „/wp-content/uploads/2011/03/icon-info.png”
title = „Informacje o mieście”
subtitle = „”]
[list_arrow2]
[/list_arrow2]
[/icon_column]
[/one_third]
[one_third_last]
[icon_column
icon_url48x48 = „/wp-content/uploads/2011/03/icon-tel.png”
title = „Ważne numery”
subtitle = „”]
[list_arrow2]
[/list_arrow2]
[/icon_column]
[/one_third_last]
Środki transportu
[list_arrow2]